group

Honda Armat DAKACOM

Hlavní stránka Doprava
Doprava

Představovat Harrachov v Krkonoších je celkem zbytečné, ale přesto: toto krkonošské turistické centrum najdete v oblasti západních Krkonoš. Je velmi dobře přístupný díky své poloze přímo u mezinárodní silnice E 65, a to ve směru od Prahy nebo z Polska.

Plánek areálu Keltské noci Ve směru od špindlerova Mlýna, Vrchlabí, Trutnova, Hradce Králové, Brna či Jilemnice je možné použít silnici č. 14. Při cestách ze Spolkové republiky Německo či z Polska je vhodné využít doporučené hraniční přechody a trasy.

Silniční hraniční přechod pro všechny druhy dopravy Harrachov – Jakuszyce je od centra Harrachova vzdálen cca 3 km.
Pro motorizované návštěvníky je připraven dostatečně dimezovaný parking za poplatek a odtud už je to sotva 10 minut pěšky. Záchytný centrální parking nad ČSAD bude v provozu ve čtvrtek od 08:00 až do neděle 12.00 prakticky NONSTOP za mírný poplatek. Parkování jinde v Harrachově, než na centrálním parkovišti, na souřadnicích 50°46'8.861"N, 15°26'25.249"E, není možné a bude kontrolováno policií!!!

I letos bude CAMPING (ZDARMA). Stany je možno stavět od čtvrtka odpoledne!
Z hromadných dopravních prostředků je možno použít nejlépe autobusy, ty vás zavezou přímo do města a odtud už je to opět sotva 10 minut pěšky. Pokud zvolíte vlak, čeká vás delší ale příjemná procházka pěšky!  Ale kde jinde v republice se svezete ozubnicovou dráhou, že? Přesné jízdní řády vlaků i autobusů hledejte na stránkách serveru IDOS.

POZOR!!! Silnice z vlakového nádraží do centra se opravuje, takže z nádraží nejezdí do centra autobusy!!! Pokud tedy chcete jet vlakem a následně autobusem, musíte vystoupit už v Kořenově!!! Nebo věční dobrodruzi mohou dojet až do polských Jakuszyc a i odtamtud jede náhradní autobusová doprava

 
Spojení do Harrachova

Autobusové a vlakové spoje si můžete vyhledat na stránkách www.idos.cz.

  • Vyberte typ spojení: vlak, autobus, nebo oboje.
  • Do kolonky "Odkud:" zadejte začátek vaší cesty do kolonky "Kam:" zadejte Harrachov,,aut.nádr. (v případě autobusového spojení) nebo prostě Harrachov (pro vlak).
  • Zvolte další důležité parametry jako datum cesty, čas,...
  • Klikněte na vyhledat.


Z autobusového nádraží se pak po značené cestě dostanete do areálu pohodlnou chůzí cca za 10 minut. Z vlakového nádraží půjdete cca 4 km. Tuto cestu můžete příhodně spojit s prohlídkou celého Harrachova.

 
Parking

Centrální parkoviště je vám k dispozici od 8:00. Co se týče poplatku za parking, tak osobní vozy a vozy do 3,5t poplatek 50,- Kč za den. Vozy těžší, či osobní vozy s karavanem platí dvojnásobek! Po dobu festivalu bude zvýšen počet policejních hlídek v Harrachově a stání na zakázaných místech bude sankcionováno.

Do svých navigací si můžete zadat cíl parkoviště pro Keltskou noc na souřadnicích 50°46'8.861"N, 15°26'25.249"E.

 


Czech English French German Polish

Statistiky

Členové : 324
Obsah : 152
Odkazy : 177
Počet zobrazení článků : 1986367

Kdo je připojen

Právě připojeni - hostů: 117 

RSS kanál

feed-image RSS Keltská noc

Přihlášení

Partnerské weby měst Keltské noci