Visací Zámek

 

Skupinu Visací zámek snad ani není nutné představovat ale pro jistotu pár řádků o jejich vzniku a novinkách.
Visací zámek (familiérně Visáči) je punk rocková skupina, působící na české hudební scéně již od roku 1982. Kapela hraje stále v původní, čtvrt století staré, sestavě.

Zejména v počátcích svojí tvorby silně ovlivnila zvuk celé jedné generace kapel a názory celé jedné generace posluchačů. Hity jako Uniformy nebo Dopravní značky položily ideový základ moderního českého anarchopacifismu, ostatní raná díla skupiny Visací Zámek jsou zase pevně rozkročena mezi vypjatým nihilismem a raným postmodernismem.

Během 90. let se kapela ideově vzdálila původním anarchistickým ideálům a punkovému zvuku a myšlenkově se přiblížila spíše nihilismu a hudebně pak možná dřevnímu heavy-metalu. V současné době se kapela vrací k punkovým kořenům a snaží se získat přízeň další generace fanoušků a fanynek například hitem a videoklipem Známka punku.

Při koncertech kapely bývají provolávána hesla "Punk's not dead, vy volové" či úprava hesla "Punk's not dead" na "Punk's not sweet", která se stala pro kapelu tradičními.

www.visaci.cz
www.facebook.com/visaci
www.bandzone.cz/visacizamek

1 1 1 1 1 0.00 hlasů (0 hlasujících)