Wohnout

 

Tak zaprvé vůbec nechápeme, proč se naše kapela jmenuje WOHNOUT. Zřejmě je to proto, že jsme novinářům chtěli ulehčit práci s vymejšlením otázek.

Troufáme si tvrdit, že snad každej rozhovor začíná dotazem na náš obludný název. Za druhé jsme parta extrovertních introvertů, což se projevuje zejména tím, že se nenápadně snažíme bejt nápadný. A za třetí neděláme muziku srdcem ani mozkem, ale brvou, kterou hejbeme. Mimo jiné je nás čtyři. Matěj, Zemánek, Fenek a Honza. Kdybychom měli popisovat každého z nás, usnuli byste nudou hned u prvního písmene. Ve zkratce jen podotýkám, že je nám pár let, ale ne zase moc. Koníčky nějaký máme, ale to sou takový ty běžný věci, který baví asi každýho. Stanování pod Bezdězem, krasojízda na galuskách, parkování v leže, nebo hra s pinzetou.

První wohnoutí etapa začala na konci osmdesátých let, kdy jsme se jako parta mladých punkáčů scházeli za kytarama a bubnama v plesnivé činžákové zkušebně. Výsledkem chaotické práce měly bejt písničky, ale vznikaly spíše neidentifikovatelné kompoziční útvary s přisprostlými texty. Takové odpornosti byly dokonce i veřejně prezentovány, třebas v roce 1998 na tehdy jediném oficielním koncertě. Pak vlny utichly a znovu se vzduly až v polovině let devadesátých. Od jara roku 1996 pravidelně koncertujeme po celé naší krásné vlasti. Když nám je těsno v teplákách, vyrazíme sem tam i do uší zahraničních posluchačů. V našich začátcích jsme měli tu čest svést se jako předkapela na šňůrách s opravdovými hudebními tělesy jako Lucie či Žlutej Pes. Sem tam přišlo i sdílení společného pódia se zahraničáky jako Toy Dolls, Reef, NOFX nebo Sick Of It All. A teď to málo důležité. Naše hudba je směsicí kytar, basy a bubnů, do čehož se kutálejí zpěvy bratří Homolů. Žánrově je to něco mezi kokršpanělkorem a Vartburgem před generálkou motoru. Naší předností je chaotičnost a těkavost. Ale to už zacházíme příliš do detailů. Jsme prostě jen parta čtyř kamarádů.

www.wohnout.cz
www.facebook.com/wohnouti

 

 

4.8 1 1 1 1 1 4.80 hlasů (5 hlasujících)