Imodium

 

Dnes čtyřčlenná broumovská formace Imodium patří po deseti letech existence k české klubové stálici. Na svém kontě má čtyři studiová alba pod labelem Warner music a Supraphon a.s.

Řadu klipů a stovky odehraných koncertů z nichž můžeme jmenovat i předskakování ve vyprodané O2 Areně zpěvačce Avril Lavigne, nebo v Incheba Areně kanadským Simple Plan, britským Bush nebo americké partě Halestorm.

V roce 2012 Imodium natočilo dokument "9 ½" mapující její desetiletou éru působení na české scéně.

V roce 2007 převzala cenu za 3. místo v kategorii Objev roku v anketě prestižního časopisu Report – Žebřík Music Awards. V roce 2012 1. místo za videoklip roku a v roce 2013 1. místo v kategorii Film roku za jejich hudební dokument.

Jako jediná kapela v české republice pořádá tzv. Bytové turné!

Na podzim roku 2013 Imodium vydává čtvrté řadové album „Valerie“ u Supraphon a.s. V prvním týdnu je šesté nejprodávanější v republice. Videoklipy Valerie a Nad Berlínem opět bodují v anketě Žebřík Music Awards a hudební televize nasazují do „A“ rotace.

V roce 2015 se kapela účastní projektu G2 Acoustic Stage a 11. září téhož roku z něj kapela vydává záznam na CD/DVD.

Druhý dokument kapely s názvem Autentik vkusně mapuje jejich netypická koncertní místa a setkávání s fanoušky. Kapela za něj v anketě Žebřík Music Awards získala cenu za 3. místo v kategorii Film roku!

Rok 2017 Imodium odstartovali velmi úspěšně. Absolvovali turné s kapelou Rybičky 48, které bylo z více jak poloviny vyprodané. Turné navštívilo téměř 10.000 lidí. Mezitím kapela pilně pracuje na nové, v pořadí již páté studiové desce, která ponese název Element a vyjde po letních prázdninách.

www.imodiumband.cz
www.facebook.com/Imodiumband

 

1 1 1 1 1 0.00 hlasů (0 hlasujících)